AUTOKEMPINK OSIKA
Autokempink Osika - PROVOZOVATEL
- KONTAKTNÍ ADRESA
- INFORMACE

ASOCIACE technických sportů
Nová Bystřice z.s.
Mírové nám. 59
378 33   Nová Bystřice
IČ: 60816236, DIČ: CZ60816236

Provozovna: 
středisko 002 Autokempink Osika

č.tlf.: +420 384 386 157

kemp@kemposika.cz
Home O nás Kontakty Ubytování Podniky (firmy) Recepce Služby Ceníky Informace Galerie Okolí Odkazy
Autokempinkem Osika prochází také jedna z posledních úzkorozchodných železničních tratí v Evropě. Byla postavena v roce 1897 a vede z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce a dále do Obrataně. O sezóně zde jezdí i historický parní vlak. Dále vede okolo autokempinku Osika také autobusová linka Jindřichův Hradec-Nová Bystřice-Slavonice. Nejbližší zelezniční a autobusová zastávka je cca 200 m od autokempinku Osika. Jízdní řády najdete zde.
Nejbližším městem od autokempinku Osika je cca 6 km vzádlená Nová Bystřice. V Nové Bystřici je otevřen hraniční přechod do Rakouska, který je otevřen pro veškerou dopravu po celý rok non-stop.
Milovníkům historie se nabízí návštěva zříceniny hradu Landštejna, zámku v Jindřichově Hradci, Třeboni, Dačicích, Telči, Červené Lhotě, nebo hradu v rakouském Heidenreichsteinu apod. Více zde.
Okolím autokempinku Osika prochází také několik dobře značených turistických a cykloturistických tras, které vás zavedou do těch nejromantičtějších zákoutí Novobystřicka. Tyto trasy si můžete vybírat podle fyzické náročnosti, k čemuž vás přímo vybízí nádherný reliéf zdejší krajiny. Jednotlivé trasy prochází místy s nadmořskou výškou od 438 m.n.m až do 738 m.n.m.
V roce 2000 zde byla zrenovována, za pomoci programu Phare, celá síť cyklotras, která vám nabízí nepřeberné možnosti volitelných tras vašich výletů. Jednou z možných tras je také dobře známá cyklotrasa tzv. GREENWAYS z Prahy do Vídně. Hluboké lesy střídají pole a pastviny, pojedete po hrázích rybníků, budete míjet kamenné obry, projedete krajinou dávno i zcela nedávno zaniklých vesnic apod.
Autokempink Osika je pokryt mobilní sítí následujících operátorů: O2, VODAFONE, T-MOBILE.
KDO JSME